Eskişehir Yasal Dedektiflik

0 543 810 19 81 0 222 230 19 81

Eskişehir Yasal Dedektiflik olarak 10 yılı aşkın süredir, Eskişehir ve çevresinde kurumsal olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz profesyonel dedektiflik eğitimi almış kişiler tarafından verilmektedir. Kişilerin araştırmak istediği her türlü konuda geniş bir bakış açısıyla sonuç odaklı çalışma anlayışını gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede kişilerin bir nevi yardımcısı olarak hayattaki problemlerinin çözümlenmesine destek olmaktayız.

 

 Dedektiflik hizmetleri filmlerde olduğu gibi yapılan basit bir iş değildir. Birçok tehlikeyi göze alarak yapılan araştırmalar, karşımıza ne çıkacağını tahmin ederek gerçekleştirmeye çalışmaktayız. Bu tahmin dedektiflik tecrübesi edinmiş kişiler tarafından yapılan dedektiflik sezisi olarak adlandırılan bir eylem olmaktadır. Genel olarak yapılan çalışmalarda boşanma yada miras davaları gibi konularda da hukuksal destek hizmeti dolaylı yoldan verilmektedir. Bu alanlarda yasalara uygun bir hizmet sunulmaktadır.

 

 Mal Varlığı Tespiti Hangi Durumlarda Gereklidir?

 

 Hukuksal anlamda araştırmalara katkı sunan dedektiflik hizmeti, mal varlığı tespiti yapılması konusunda kişi veya kurumlara yardımcı olmaktadır. Mal varlığı boşanma, miras veya iş hukuku davalarında araştırılması gereken bir konudur. Bu tarz davalarda kişiler taraflardan ve mahkemeden mal saklayarak ödemekle yükümlü olduğu, nafaka yada tazminat tavası gibi paralardan kaçabilir. Bu durumda mahkemelerin yaptıkları araştırma mevcut mal beyanı sonucunu ortaya çıkartmaktadır. Dedektiflik ise daha geniş bir araştırma ile mal tespiti yapmaktadır.

 

 Mahkemelerde taraflardan karşı tarafında mal sakladığını düşünen kişi dedektiflik hizmetlerinden yararlanırsa, mal tespiti ortaya çıkartılabilir. Bu işlemlerde sırasında mal saklayan kişi, örneğin boşanma davasında; Evli olunan süreçte elde edilen bir malı usulsüz olarak başka birinin üzerini aldırırsa bu konuda sahip olduğu malı kaçırmış olmaktadır. Bu durumun ortaya çıkartılması ve belgelendirilmesi dedektiflik hizmetimiz tarafından sunulmaktadır. Haliyle ortaya çıkartılan belgeler mahkemede delil olarak kullanıldığında hukuki anlamda destek hizmet verilmiş olmaktadır.

 

 Boşanma Davalarında Eşlerin Kaçırdıkları Mallar Nasıl Ortaya Çıkar?

Dedektiflik hizmetleri sağlanırken araştırmaların çoğu belgeler üzerinden yapılmaktadır. Boşanma davalarında eşlerin kaçırdığı malın varlık tespiti ise dedektiflik ilgi alanına girmektedir. Bir malın kişi tarafından elinden çıkartılması yasal olarak belgelendirilen bir işlem olmaktadır. Bu işlem sırasında usulsüz satış gösterilerek mal kişinin üzerinden çıkartılmış olur. Bu işleme mal kaçırmada denir. Bu tarz durumlarda mahkeme araştırmaları malın gerçek sahibinin kim olduğunu araştırmaz, mevcut mal üzerinden karar verir.

 

 Mahkemenin yapmadığı araştırmanın ortaya çıkartılma görevi dedektiflik ilgi alanına girmektedir. Konunun kişileri, elde olan mal, elden kaçırılan malların tespiti için dedektiflik hizmeti gerekli araştırmayı yapmaktadır. Bu araştırma sonucu mal tespiti belgelendirilerek sunulmaktadır.

 

 Dedektiflik Hizmeti Hukuka Destek Olur Mu?

 

 Mal tespiti gibi hukuksal meselelerde dedektiflik hizmetimiz kusursuz hizmet vermektedir. Hizmet öncesi yapılan araştırma sonucu toplanan belgelerle sonuca gidilmektedir. Sonuç işlemleri belgelendirilerek hizmetten yararlanan kişiye teslim edilir. Bu sayede hukukun işleyişi belgelere dayalı olduğu için, davanın sonucu değişebilir. Yani haksızlık yapan kişinin ortaya çıkmasına ve doğrunun karar verilmesini dedektiflik hizmetimiz katkı sunmaktadır.

Pill Digital