Eskişehir Yasal Dedektiflik

0 543 810 19 81 0 222 230 19 81

Günümüzde dedektiflik hizmetleri birçok kurum tarafından verilmeye başlanmıştır. Ancak profesyonel eğitim almış dedektiflik hizmeti veren çok az firma bulunmaktadır. Dedektiflik hizmeti veren kurumların ekiplerinde tecrübeli dedektifler olmadığı sürece hizmetler tam olarak verilememektedir. Profesyonel olarak tecrübeli kadrosuyla Eskişehir Yasal Dedektiflik uzun yıllardır hizmet veren tecrübeli dedektiflerden oluşan bir ekiple hizmet vermektedir.

 

 Dedektiflik hizmetleri hayatımızın her alanında işimize yaramaktadır. Hırsızlık, öğrenci takibi, sahte ürün tespiti, patent hırsızlığı araştırması gibi konularda hizmet olarak sunulmaktadır. Araştırılması istenen bütün konular dedektiflik öngörüsüne sahip, eğitim almış tecrübeli kişiler yardımıyla sonuçlandırılmaktadır. Bu hizmetlerin verildiği önemli konulardan biri de miras davaları olmaktadır.

 

 Miras Davaların Dedektifler Hangi Görevi Üstlenir?

 

 Miras davaları günümüzde en uzun süren mahkemelerle sonuçlanmaktadır. Birinci derece mirasçı, ikinci derece mirasçı yada üçüncü derece mirasçının araştırılmasından sonra miras paylaşımları yapılmaktadır. Ayrıca mirasçıların, miras bırakan kişinin evlatlığı olması durumları da mirastan hak alma talebi için yeterlidir. Yine evlatlık yada olan kişinin çocuklarının mirastan yararlanabilme hakları bulunmaktadır.

 

 Miras Davalarında dedektiflik hizmetleri bu ilişkilerin delillere dayalı ortaya çıkmasına yardımcı olur. Mahkemeler söz yada söylenti ile değil deliller üzerinden karar verme yetkisine sahiptirler. Örneğin miras davasında DNA sonuçları akrabalık ilişkileri için delil kabul edilmektedir. Ayrıca dönemin mektupları, yazışmaları gibi konularda deliller alt yapısında değerlendirilmektedir. Dedektifler bu delillerin ortaya çıkması için araştırma yaparak, dedektiflik hizmeti alan kişiye miras davalarında yardım etmektedir.

 Dedektiflik Hizmeti Yasal Mıdır?

Dedektiflik hizmetleri yasalara uygun bir şekilde yapıldığında, hukuki bir sorunla karşılaşması söz konusu değildir. Mahkemelerde delilleri karartan kişilerin işlediği suçların yakalanmaması durumları söz konusu olabilir. Bu delillerin tekrar gün ışına çıkması için uğraşan dedektifler, yasalara uygun hizmet vermektedir.

 

 Dedektiflik hizmeti sunarken yasalara uygun davranmayan kişiler bulunmaktadır. Bu tecrübesi kişiler Eskişehir yasal dedektiflik hizmeti kapsamında bulunmamaktadır. Çünkü hizmetler sunulurken, yasalara uygun hareket eden dedektiflerle çalışılarak, gerçekler ortaya çıkartılmaktadır.

 

 Dedektiflik Hizmeti Mahkemelerin Seyrini Nasıl Etkiler?

 

 Miras davaları yada herhangi bir mahkeme konusunda dedektiflik hizmetinden yararlanılabilir. Bu hizmetler gerçeğin ortaya çıkması için kişilerin özlük haklarına zede vermeden sunulmaktadır. Haliyle herhangi bir mahkeme konusunda delillerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Delillerin ortaya çıkartıldığı ve ilgili alanda görev alan avukatlar sayesinde mahkemeye sunulması mahkemenin seyrini, olumlu yönde değiştirmektedir.

 

 Ülkemizde hukukun araştırdığı konularda bazen yavaşlıklar söz konusu olmaktadır. Özellikle gerçeğin ortaya çıkmasında geç kalınması mahkeme sonucu etkilemektedir. Bu gecikme mahkeme sürecinde kaybedilen zamandan yanı sıra, suçluların suç işlediğine dair delillerin ortadan kalkmasına dahi sebep olabilir.

 

 Bu tarz sorunların ortaya çıkmaması için alınan dedektiflik hizmeti, kişilerin mahkemelerde haklılığını ispat etme konusunda yardımcı olmaktadır. Bu doğrultuda Eskişehir Yasal Dedektiflik olarak, yasalara uygun şekilde, kişilerin özlük haklarını elde etmesi için araştırmalar yapmaktayız. Bu hizmetlerden yararlanmak ve miras davalarının seyrini lehinize döndürmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pill Digital