Eskişehir Yasal Dedektiflik

0 543 810 19 81 0 222 230 19 81

Ülkemizde ve Dünya'ya her gün yeni bir ürün piyasaya sunulmaktadır. Bu ürünleri kullanan bizler ürünlerin sahte olup olmadığını kontrol etmeden tüketmekteyiz. Bu tarz durumların en büyük sorumlusu bu ürünlerin üretimini yapan firmalarla piyasaya sunan firmalar olmaktadır. Bu sorumluluk durumunda ortaya çıkan sahtelik durumunun sorumluları anayasal hak ve özgürlük yasalarını ihlalinden yargılanmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşmak istemeyen kurum ve kuruluşların sahte marka - patent araştırması yapması gerekmektedir.

 

 Sahte marka ve patent araştırmaları profesyonellik gerektiren bir iş olmaktadır. Ve dedektiflik iş alanına girmektedir. Profesyonel olarak dedektiflik hizmeti almak isteyen kişi veya kurumlar Eskişehir Yasal Dedektiflik firmamız ile iletişime geçerek kusursuz bir hizmet alabilir. Eskişehir Yasal Dedektiflik olarak 10 yılı aşkın süredir, tecrübeli ve profesyonel bir dedektiflik ekibiyle kurumsal faaliyet göstermekteyiz.

 

 Sahte Marka Araştırması Yapılır Mı?

 

 Bir ürünün sahte olup olmadığı satış yapan kurum ve tüketici için oldukça önemli olmaktadır. Sahte ürünler üretici firmaların haklarını ihlal ettiği gibi, nasıl üretildiği belli olmayarak tüketicilere de zarar vermektedir. Bu yüzden hem tüketicilerin hemde üreticilerin haklarını korumak adına aracı firmalar sahte ürün üretiminin önüne geçmek için araştırma yaptıktan sonra anlaşmalarını yapmalıdır.

 

 Dedektiflik hizmetleri profesyonel araştırma imkanı sunan iş faaliyeti yürütmektedir. Bu faaliyetler sayesinde ülkemizde sahte olarak piyasaya sürülen ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu sayede dedektiflik hizmeti alan firmalar hem prestij kaybı yaşamaz, hemde yasal sorunlarla karşı karşıya gelmez. Ayrıca farkında olmadan sahte ürün satışı yapan kurumlar, bu ürünlerden kar yerine durum ortaya çıktığında zarar etmektedir. Bunun önüne geçmek için Eskişehir Yasal Dedektiflik hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 Patent Araştırması Yapılır Mı?

İlk defa üretilen bir ürün patentli olarak piyasaya sunulmaktadır. Patent veren kurumlara bildirilen ürünün patent sahibi bilgisi dışında çoğaltılması yasal değildir. Ayrıca patentli orijinal ürünlerin satışını yapan büyük firmalar bu ürünlerin patentli olup olmadığını kontrol etmektedir. Ulusal ve uluslararası patent araştırmaları yapan iş sektörü dedektiflik olmaktadır. Satın alınıp piyasaya sunulacak ürünün gerçek patent sahibi ve ürünün patentli olup olmadığı dedektiflik hizmetlerimiz tarafından araştırılmaktadır.

 

 Patent araştırması sadece firmalar tarafından değil kişiler tarafında da araştırılması istenmektedir. Kişinin piyasaya ilk defa sunduğu bir ürünün daha önceden patentinin alınıp alınmadığını tespit etmesi gerekmektedir. Onlarca ürünün üretildiği Dünya'da bunun takibini yapmak kişiler için oldukça zor olmaktadır. Bu tarz durumlarda dedektiflik hizmetlerimiz, kişilerin yapmak istediği patent araştırmasını yerine getirmektedir.

 

 Dedektiflik Hizmetleri Yasal Mıdır?

 

 Dedektiflik hizmetleri kurumsal olarak devlet kurumlarının yetkili organlarına bilgilendirilerek yapılan bir iş alanıdır. Yasal olarak yapılmayan dedektiflik hizmetleri yasalarca suç işlemiş olmaktadır. Yasal olarak hizmet veren firmamız kişilerin veya kurumların haklarını ihlal etmeden gerçeğin ortaya çıkması için araştırma yaparlar. Bu araştırmalar yasalara uygun bir şekilde yapıldığı için herhangi bir yasal sınırlandırmayla karşılaşmaz.

Pill Digital